Předcházející
Následující

Svařování laserovým paprskem (LBW)

Předcházející Následující

Hybridní laserové svařování nabízí výrobcům příležitost dosáhnout řádového zlepšení produktivity a jakosti v porovnání s konvenčními svařovacími procesy. HLAW může svařovat tenké materiály rychlostí 3-5krát vyšší než MIG/MAG – GMAW a až desetkrát vyšší než TIG – GTAW s tepelným příkonem sníženým až o 80-90 %. To znamená, že tenké deskové a plechové výrobky nelze vyrábět pouze velmi rychle, ale také s vysoce sníženou deformací, což snižuje nebo odstraňuje výrobní náklady po proudu.

Hybrio™ – Adaptivní systém řízení procesu

Patentovaný adaptivní uzavřený řídicí systém firmy ESAB sleduje svar v reálném čase, upravuje proces podle mezer a neshod spoje. Je také schopen měřit hloubku průniku laseru a aktivně ji řídit v požadovaných tolerancích. Toto pokročilé inteligentní řízení další generace rozšiřuje rozsah výkonnost svařování v porovnání s konvenčními metodami pětinásobně. Snímáním prostředí, umístění a pasování spoje dokáže v reálném čase přizpůsobit proces pro udržování vysoké jakosti svaru v širokém rozsahu podmínek. Tento průlom v řízení svařování umožňuje použití hybridního svařování na velkých konstrukcích a složitých sestavách bez přílišné závislosti na velmi nákladném předběžném zpracování, obrábění a upínání.

Pouze pevné lasery

Pouze pevné lasery

ESAB používá ve svém hybridním svařování výhradně moderní pevné laserové rezonátory. Tyto nové lasery mají vysokou energetickou účinnost, nespotřebovávají žádné laserové plyny a nabízejí velmi dlouhou provozní životnost. Vlnová délka světla vytvářeného těmito lasery, na rozdíl od starších laserů CO2, nevyžaduje žádná zrcadla, teleskopy a jinou optiku pro usměrňování paprsku pro dodání paprsku do pracovní hlavy. Používají pružné vláknové optické kabely, které mohou dodat vysokoenergetický paprsek až na 200 metrů bez podstatné ztráty energie nebo jakosti paprsku.

Toto umožňuje firmě ESAB vyvíjet sortiment pružných zařízení, která mohou dobře pasovat do konvenčních výrobních prostředí bez nutnosti správy citlivé optiky, sdružené mechanizace a údržbových nákladů. Navíc mohou tyto lasery usměrňovat svou energii skrz až šest jednotlivých vláken, což umožňuje jedinému laseru napájet několik nezávislých pracovních buněk.

Dotyková obrazovka Hybrio™

 

HMI s dotykovou obrazovkou založené na PC

HMI založené na PC hybridních svařovacích systémů firmy ESAB zahrnuje nejnovější „Rozhraní člověk stroj". Tento řídicí systém založený na PC je velmi snadno použitelný a zjednodušuje úlohu vývoje a správy hybridních laserových svarů ve výrobních prostředích. Tento systém běží ve třech různých režimech: Obsluha, Inženýr a Vývojář, v závislosti na druhu osoby, která se přihlásí do systému. Každý má odlišnou úroveň podrobností a řízení hybridního procesu.

HMI zajišťuje povědomé rozhraní založené na oknech pro přístup a nastavení adaptivního řídicího systému v reálném čase. Také poskytuje pomocníky „expertního systému", které inženýrům pomáhají s vývojem nových hybridních svařovacích aplikací. Na konec HMI zahrnuje modul Zajištění jakosti, který může sbírat a hlásit skutečné parametry, zásadní proměnné a výsledky jakosti svarů pro použití v analýze SPC zákazníka a požadavky hlášení jakosti. Tento modul je schopen automaticky vytvářet zprávy a záznamy dle AWS, ISO a zákazníkových vlastních specifikací.

Široká škála standardních systémů

Široká škála standardních systémůESAB nyní nabízí škálu standardních modulárních výrobních systémů zahrnujících hybridní svařovací proces Hybrio™ od paprskových svářeček po švové svářečky a trubicové a trubkové svářečky. Tyto systémy na klíč jsou nakonfigurovány tak, aby zákazníkům poskytovaly hotové řešení pro zahrnutí do jejich stávajících výrobních provozů. ESAB také nabízí Procesní balík Hybrio™ pro integrátory. Toto poskytuje systémovým integrátorům a OEM obráběcích strojů kompletní provozní hybridní svařovací řešení, které mohou zahrnout do svých vlastních zakázkových nebo specializovaných výrobkových nabídek. Navíc ESAB nabízí kompletní hybridní laserový svařovací procesní balíček Hybrio™ našim vrcholným integrátorům robotických systémů platinové úrovně pro použití v pružných automatizačních systémech, kdykoli naši zákazníci od svařovacího řešení požadují ultra vysokou produktivitu a jakost.

x

x

Loading..