ESAB UVÁDÍ NA TRH ŘADU VÝKONNÝCH INVERTORŮ FABRICATOR PRO SVAŘOVÁNÍ MIG/MAG A MMA OBALENOU ELEKTRODOU

25, Srpen, 2021

Společnost ESAB představuje invertorové svařovací zdroje Fabricator EM 401i, EM 401iw a EM 501w spolu s podavači drátu pro svařování metodou MIG/MAG a plněnou elektrodou, určené výrobním a stavebním firmám, které potřebují spolehlivé a účinné svářečky do náročného průmyslového prostředí. Modely 401iw a 501iw mají zabudované chlazení vodou. Svařovací zdroje Fabricator zjednodušují provoz optimalizací vlastností oblouku u zvolené kombinace drátu a plynu s předem definovaným nastavením. Obsluha tak může nezávisle upravovat rychlost podávání drátu a napětí na podavači. Fabricator také pro větší flexibilitu umožňuje svařování MMA obalenou elektrodou.

Tyto svářečky mají invertorovou technologii ke zvýšení svařovacího výkonu, pro lepší manipulovatelnost díky menší hmotnosti a vyšší energetickou účinnost. Nabízejí také pokročilejší parametry k dosažení lepší kvality svarů a vyšší produktivity – a to vše za velmi příznivou cenu. Zdroje Fabricator EM 401i a EM 401iw mají maximální zatížení 400 A 60% DZ. Fabricator EM 501iw má maximální zatížení 500 A při 60% DZ.

Fabricator má plášť odolný vůči povětrnostním vlivům se stupněm krytí IP23. Konstrukce vzduchového kanálu chlazení izoluje elektroniku od prachu, oleje, kovových třísek a dalších vzduchem přenášených nečistot. Silné, kovové postranní panely chrání zdroj proti nárazům, ale i tato konstrukce umožňuje snadný přístup pro servis a údržbu. Masivní nohy poskytují dostatečně volný prostor nad zemí a ochranu podvozku navíc a dvě ergonomické rukojeti jsou vhodné i pro zavěšení na jeřáb. Jelikož mají tyto svářečky robustní konstrukci, poskytuje ESAB na zdroj a podavač drátu tříletou záruku.

Výhody invertorové technologie

Zdroje Fabricator používají k transformaci proudu invertorovou technologii. Pracují při elektrické účinnosti 87 %, což je 30% zlepšení oproti zdrojům s krokovou regulací – snižují tak spotřebu energie a jsou šetrnější k životnímu prostředí. Když svářečka nepracuje, napětí naprázdno snižuje spotřebu elektrické energie pod 35 W. Tyto zdroje mají účiník 0,93, což snižuje základní požadavky na vstupní proud. Umožní vám to používat více strojů za stejným jističem. Všechny zdroje pracují ve velkém rozmezí vstupního napětí od 342 do 456 V, 3 f, 50/60 Hz.

Invertorová technologie také rychleji reaguje na měnící se stav oblouku. Tato technologie společně s mikroprocesorovým řízením umožnila společnosti ESAB nabídnout přídavné funkce pro lepší svařovací výkon a zároveň zjednodušit práci svařeče.

Pomocí dobře viditelných LED displejů a parametrů se snadno pochopitelnými termíny a symboly může obsluha svařovat jednou ze tří metod: plným drátem, plněnou elektrodou nebo MMA obalenou elektrodou. Pokud zvolí svařování drátem, musí pak navolit jen jeho správný průměr a typ plynu a tím je Fabricator nastaven na optimální výkon. Uživatelé také mohou nezávisle upravovat rychlost podávání drátu a napětí na podavači. 400A modely zdroje Fabricator dosahují optimálního výkonu s dráty o průměru 0,8 až 1,2 mm a 500A model s dráty o průměru 0,8 až 1,6 mm.

Dále mohou operátoři regulovat indukčnost a snížit tak rozstřik, zlepšit smáčivost housenky a vytvořit u ní plošší profil při svařování MIG/MAG v režimu zkratového přenosu. Uživatelé také mohou nastavit napětí a proud u vyplňování kráteru na konci svaru, aby zabránili popraskání kráteru. Funkci vyplnění kráteru aktivují nastavením svářečky do režimu 4T nebo s opakováním 4T. Při svařování MMA obalenou elektrodou dodá nastavitelná funkce Arc Force proud navíc při nízkých napětích, aby se elektroda nelepila na svařenec a zlepšil se průvar.

Speciální podavače

ESAB nabízí dva speciální podavače: Fabricator Feed 304 a vodou chlazený Fabricator Feed 304w. Rychlospojkami na zadní straně zdroje se Fabricator snadno připojí k podavači drátu pomocí konektorů pro velké zatížení. Vodou chlazené modely mají chlazení zabudované přímo ve zdroji a disponují rychlospojkou pro hořák. Vozík má nízkou plošinu pro snadné naložení jedné plynové lahve.

Na podavači Fabricator Feed 304 lze ovládat napětí a proud (rychlost podávání drátu). Má 4kladkový mechanismus chráněný ocelovým boxem a plastovým krytem k ochraně cívky (na cívky do průměru 300 mm).

ESAB Fabricator _Web

 

Svařovací invertory Fabricator od společnosti ESAB zvyšují produktivitu a kvalitu ve výrobních a stavebních podnicích, kde jsou potřeba spolehlivé a účinné svařovací zdroje, které vydrží náročné průmyslové podmínky.

 

x

x

Loading..