Tyto stránky používají soubory cookies a další sledovací technologie, abychom vám mohli poskytovat naše služby, zlepšovat jejich výkon a funkčnost, analyzovat používání našich produktů a služeb a k podpoře našich snah v oblasti reklamy a marketingu.

Zásady používání souborů cookies   Upozornění k ochraně osobních údajů

SPOLEČNOST ESAB ZDOKONALUJE VÍCEÚČELOVÝ SVAŘOVACÍ DRÁT PRO VŠECHNY POLOHY TUBROD 15.13

27, Březen, 2019

Společnost ESAB, světový lídr ve svařovacích a řezacích technologiích, provedla dvě významná zlepšení svého víceúčelového svařovacího drátu pro všechny polohy Tubrod 15.13: rázová pevnost při nízkých teplotách při zkoušce podle Charpyho je nyní podstatně lepší a drát je dostupný v dalším menším průměru 1,0 mm.

TUBROD 15.13 má za sebou desetiletí globální dominance coby svařovací drát s rutilovou náplní. Používal se při konstrukci mnoha lodí, které aktuálně brázdí oceány, a v mnoha stavebních projektech po celé zeměkouli.

Významné změny složení znamenají, že ESAB Tubrod 15.13 nyní dosahuje vynikající pevnosti při -40 °C, což je dramatické zlepšení oproti -20 °C před upgradem. Hlavní výhodou pro uživatele je to, že při mnoha použitích lze nyní svářet pouze s jedním drátem, ačkoliv dříve bylo nutné měnit dráty pro různé třídy ocelových plechů. Navzdory tomu si drát ESAB Tubrod 15.13 zachoval tu stejnou působivou řadu schválení a klasifikací, což jej činí vhodným pro tak rozdílné trhy, jako je stavba lodí nebo obecná výstavba. Zákazníkům, kteří budou po změně specifikací požadovat podporu pro případné nutné svařovací testy a kvalifikace, může společnost ESAB tuto podporu poskytnout a zároveň poradit ohledně optimalizace procesů.

Dříve byl ESAB Tubrod 15.13 dostupný v průměrech drátu 1,2 až 1,6 mm, avšak společnost ESAB přidala 1,0mm drát pro zákazníky svařující tenčí plech nebo usilující o plošší profil svaru, kterého lze dosáhnout pomocí 1,2mm drátu. ESAB Tubrod 15.13 byl řadu let populární volbou díky své použitelnosti ve všech polohách, samovolně uvolňované strusce, vynikající podavatelnosti a univerzální snadnosti použití. Společnost ESAB proto vyhověla požadavkům zákazníků, aby stejné specifikace byly k dispozici i u tenčího drátu.

ESAB Tubrod 15.13, prémiový trubičkový drát, který se snadno používá ve všech polohách včetně vertikálně nahoru, s podpůrným materiálem pro kořenové vrstvy nebo bez něj, je schopen výkonu odtavení až 4–5 kg/h. Lze ho ochránit buď pomocí Ar/CO2, nebo CO2 a vytvořit hladký, stabilní oblouk s minimálním rozstřikem.  Nový 1,0mm drát také prospěje uživatelům tím, že jim usnadní dosáhnout plochých svarových housenek při svařování tenčích částí plechů.

Zákazníci používající Tubrod 15.13 budou moci využívat přístup k renomované technické odbornosti společnosti ESAB. Na rozsáhlé znalosti a zkušenosti společnosti, které pomohou maximalizovat produktivitu, aniž by se omezila kvalita, se lze kdykoliv spolehnout. Ať už mají zákazníci svařovací vybavení vyrobené společností ESAB, nebo jinou společností, ESAB podporuje zákazníky, kteří si přejí optimalizovat svůj svařovací proces pomocí drátu Tubrod 15.13.

Tubrod 15.13
x
x

x

Loading..